Ako na darovanie dvoch percent z dane

Vypĺňate si daňové priznanie sami?

Pre tých, čo si budú daňové priznanie robiť sami alebo za pomoci účtovníka, je postup jednoduchý. Vaše daňové priznanie obsahuje kolonku na darovanie 2%, stačí tam vyplniť údaje nášho občianského združenia. Nachádza sa v časti: „VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa § 50 zákona„.
Podrobný návod nájdete na: rozhodni-fyzicke-osoby-danove-samy

Vypĺňa za vás daňové priznanie zamestnávateľ?

Pre tých, čo sú zamestnaní a požiadali zamestnávatela o RZD (ročné zúčtovanie dane), je potrebné zaškrtnúť, že žiadate zamestnávateľa aj o potvrdenie o zaplatení dane.
Keď už budete mať potvrdenie o zaplatení dane, viete z neho vypočítať sumu 2% a uvidíte tam aj dátum jej zaplatenia. Teraz ste už pripravení vypísať tlačivo, ktoré sa volá: „VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby„.


Pre jednoduchosť sme pripravili vzor tlačiva, v ktorom sú už predvyplnené údaje o našom OZ a nájdete ho na konci stránky. Komplet vyplnené a podpísané musí byť zaslané na príslušný daňový úrad.
Podrobný návod nájdete na: rozhodni-pre-zamestnancov

Ak si nie ste istý ako na vyplnenie tlačiva, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme. Je dôležité, aby boli všetky kolonky správne vyplnené.
Tip: Kolonku 02 môžu vyplniť len osoby bez rodného čísla, nechajte ju prázdnu.

Vzor predvyplneného tlačiva:

Link na stihanutie: predvyplnene_tlacivo

GREEN_Society_Vyhlasenie_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane_vyplnene_2022